MURAT CUDİ ERENTÜRK

murat-cudi-erenturk

MURAT CUDİ ERENTÜRK

Murat Cudi Erentürk, Fulbright bursuyla Massachusetts Institute of Technology (MIT) üniversitesinde 1996 yılında yüksek lisans derecesi tamamladı.

Murat, 2000-2014 yılları arasında değişik pozisyonlarda Microsoft’ta çalıştı. Bu dönemde veri merkezi çözümleri, sistem ve iş uygulamaları alanında, kamu, finans, telco, imalat ve perakende müşterileriyle projeler yaptı. Ürün geliştirme önerileri Bill Gates tarafından ürün gruplarına gönderilerek, ürünlerin geliştirilmesine yardımcı oldu. 20 değişik ülkede proje ve program yöneticiliği, teknik liderlik, CxO mentoring, strateji, süreç optimizasyonu konularında çalıştı.

Halen, Gandalf Danışmanlık ve Yazılım Ltd. (www.gandalf.com.tr) şirketinde dijital dönüşüm projelerinde yer almaktadır. Teknolojide boğulan liderlere Oksijen kitabıyla bu konularda ve CEO seviyesinde danışmanlık vermektedir. BICSI Türkiye organizasyonunda başkan yardımcısı, ISACA Ankara chapter’da yönetim kurulu üyesi olarak çalışan Murat, görüşlerini http://www.gandalf.com.tr/bilisimyoneticisi adresinden paylaşmaktadır.